Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Протекоа патентните фотографии од Honda ZSX
 
Spodeli
02 August 2017, 19:51


Протекоа патентните фотографии од Honda ZSX   Протекоа патентните фотографии од Honda ZSX
Помладиот брат на NSX, ќе има камери, наместо ретровизори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Honda уште пред две години ги возбуди обожавателите со најавата дека во подготовка е мал модел кој е направен по примерот на големиот брат NSX.
 
 
Овој пат, тоа е потврдено и со новите фотографии кои беа дел од патентната пријава, а посебно се интересни бидејќи на нив се гледа и ентериерот. Од интересните детали треба да се истакне фактот дека во овој автомобил наместо ретровизори ќе бидат користени камери.
 
 
Исто така, со оглед да Honda неодамна го заштити името ZSX, изгледа да новиот модел така и ќе се вика.
 
 
Во концептната верзија, моделот се очекува кон крајот на оваа година, додека за влез во производствените погони и појавата на серискиот модел на пазарот, ќе почекаме до 2020 година.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил