Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Пронашле марихуана во багажникот на штотуку испорачани Ford автомобили
 
Spodeli
02 August 2017, 19:49


Пронашле марихуана во багажникот на штотуку испорачани Ford автомобили   Пронашле марихуана во багажникот на штотуку испорачани Ford автомобили
Развиен криумчарски ланец криел дрога во нови автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сопственици на моделот Ford Fusion, кои овие денови во САД го превзеле својот нов автомобил, доживеале вистинско изнненадување кога погледнале во багажникот.
 
Имено, неколку сопственици во багажникот на местото резервирано за помошно тркало пронашле пакети полни со марихуана. Со оглед да спорните модели се произведени во Мексико, кој е на неколку часа возење од дилерот на кој му се испорачани автомобилите, откриен е нов канал за криумчарење дрога.
 
Американските власти најавија брзо решавање на случајот и затворање на новиот канал наменет за шверцување на дрога.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил