Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот
 
Spodeli
02 August 2017, 19:38


Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот   Toyota е најпопуларниот производител на автомобили во светот
Toyota поместува граници во светски рамки......
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според резултатите остварени од продажбата на компанијата, следат Volkswagen и Ford.
 
Според податоците кои ги собра и обработи Regtransfers, Toyota е најпродавана марка во 49 земји во светот, позади која следат Volkswagen со 14 држави помалку, и Ford со осум држави помалку од Volkswagen.
 
Toyota држи неколку клучни пазари како што се Јужна Америка, Азија и Африка, додека Volkswagen воглавно го држи европскиот пазар. Ford пак, е најприсутен во САД и Канада.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил