Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Porsche ќе ги исфрли сите дизел модели до 2020 година
 
Spodeli
02 August 2017, 19:35


Porsche ќе ги исфрли сите дизел модели до 2020 година   Porsche ќе ги исфрли сите дизел модели до 2020 година
Компанијата од Штутгард ќе нуди бензински, хибридни и електрични погонски склопови...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Porsche повеќе нема да развива дизел мотори. Кога ќе заврши животниот циклус за актуелната генерација, а тоа е 2020 година, компанијата од Штутгард едноставно ќе престане да продава дизел автомобили.
 
Од Porsche велат дека 2020 година е краен рок, иако управата има желба и до 2019 година да им каже збогум на дизел моделите. Германскиот производител на спортски автомобили во идните 15 години ќе нуди автомобили со бензински, електричен и хибриден погонски склоп.
 
Моментално, автомобилите со дизел мотори, сочинуваат 15% од вкупната продажба на возилата на Porsche.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил