Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Mitsubishi најави голем кросвер
 
Spodeli
02 August 2017, 19:29


Mitsubishi најави голем кросвер   Mitsubishi најави голем кросвер
Пристигнува и производната верзија...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Mitsubishi всушност ќе ја претстави производната верзија на концептот XM.
 
Mitsubishi ќе го искористи саемот за автомобили во Индонезија за претставувањето на глобалниот модел кој всушност ќе се претстави како производната икона на XM концептот на компанијата.
 
Станува збор за комбинација на кросовер и моноволумен, со одлични перформанси и теренски можности, кои ќе ги наследи од останатите успешни модели на компанијата.
 
Новиот модел ќе има поголеми димензии, кои се уште не се познати, а наводно ќе биде поголем од најголемиот модел со три реда седишта, кои моментално компанијата го има во својата понуда. 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил