Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren
 
Spodeli
02 August 2017, 18:59


F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren   F1: Ferrari и Mercedes нема да му помогнат на McLaren
Британската посада сака да се извлече со соработката со Honda...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Раскинувањето на соработката помеѓу McLaren и Honda е логична кон крајот на оваа сезона на Formula 1, а британската посада веќе започна да бара нови партнери за 2018 година.
 
-McLaren во историјата се покажа дека може да победува и да освојува високи позиции. Но, сепак компанијата има вистински проблеми со своите соработници. 
 
Во игра како соработник остана Renault, но Французите велат дека не се склони да влезат во соработката со McLaren. Воглавно, мали се шансите McLaren и Honda да продолжат со соработката, но наскоро очекуваме повеќе информации за целата автомобилска драма која овој период се одвива во еден од најскапите и најважните спортови за автомобилските производители.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил