Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили
 
Spodeli
02 August 2017, 18:58


Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили Audi Q5 Audi RS Q5 ќе развива 450 коњски сили
SUV модел под хаубата ќе добие 2.9 литарски V6 TFSI bi-turbo мотор...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 На почетокот во 2018 година, AUdi ќе го претстави моделот RS Q5.

Долго се шпекулираше дали тоа ќе се случи или не, но пристигна и официјалната потврда, а германските медиуми пренесоа да управата на Audi даде зелено светло.

SUV моделот на Audi под хаубата ќе добие 2.9 литарски V6 TFSI bi-turbo мотор кој моментално се наоѓа во моделот RS5. Перформансите ќе бидат речиси идентични, односно, моделот RS Q5 ќе развива 450 коњски сили и 600 Nm вртежен момент, со што забрзувањето од 0 до 100 километри на час, овој SUV модел ќе го постигне за помалку од 5 секунди, додека максималната брзина на моделот ќе биде лимитирана на 250 километри на час.
 
Според пишувањата на германските автомобилски магазини, се очекува вистински агресивен изглед, поголеми тркала, спортски седишта и тврда суспензија.
 

Audi Q5
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил