Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство
 
Spodeli
20 July 2017, 22:19


Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство   Suzuki ја освои наградата "Производител на годината" во Обединетото Кралство
Suzuki е награден со наградата "Производител на автомобили на годината"...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Наградата ја додели Motor Trader Magazine, кој е еден од најпознатите индустриски магазини поврзани со автомобилската индустрија, продажните центри и автомобилските дистрибутери во Обединетото Кралство.
 
Suzuki е награден за својата силна продажна стратегија, успешната маркетинг кампања, фокусот на компактните и SUV автомобили, и блиската врска со продажните салони, високо остварените резултати, и задоволните клиенти.
 
koli.com.mk е горд на постигнатиот успех и фантастичните резултати, креирани од нивните напори и визија.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил