Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans
 
Spodeli
20 July 2017, 22:17


Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans   Porsche се повлекува од 24 часа Le Mans
Во последните четири години Porsche на легендардната трка на издржливост, славеше три пати...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Една од најпознатите автомобилистички трки на светот, 24 часа Le Mans, би можела да добие тежок удар.
 
Porsche сериозно размислува да се повлече после 2018 година. Конечната одлука Германците ќе ја донесат до крајот на овој месец.
 
Porsche на Le Mans се врати во 2014 година, и во четири сезони, славеше три пати. Со заминувањето на Porsche од легендарната трка на издржливост, би останала само Toyota. 
 
Барем до 2020 година, кога се менуваат правилата, и кога би можело и други компании да бидат заинтересирани за овој спектакл.
 
Сепак, постои можност Porsche да влезе во Formula E, а наводно во игра е и Formula 1.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил