Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години
 
Spodeli
20 July 2017, 22:14


Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години   Најавна фотографија за првиот модел на компанијата TVR после 12 години
Вистинско изненадување за автомобилските носталгичари...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Спортскиот автомобил со атмосферски мотор кој од 0 до 100 километри ќе забрзува за помалку од четири секунди.
 
Компанијата TVR доживеа успеси и падови, а новиот успех го планира со целосно нов модел, кој после 12 години, повторно ќе се врати во игра.
 
Токму поради тоа, компанијата ја објави првата најавна слика за моделот, кој британската марка би требало да ја врати на врвот и да даде одлична понуда на пазарот.
 
Новиот модел ќе има атмосферски 5.8 литарски V8 мотор кој ќе биде спарен со 6-степенски мануелен менувач.
 
Од 0 до 100 километри на час, како што вели производителот, атомобилот би требало да забрзува за помалку од четири секунди, додека неговата максимална брзина ќе изнесува 322 километри на час.
 
Се очекува дека цената на овој автомобил ќе изнесува 103.000 евра.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил