Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка
 
Spodeli
20 July 2017, 22:13


Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка   Zarooq Sand Racer 500 GT е вистинска off-road ѕверка
480.000 долари за автомобил со кои ќе рушите рекорди по песочните дини...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Компанијата Zarooq од Обединетите Арапски Емирти објави дека ќе започне со производство на својот тркачки автомобил наменет за off-road услови, односно, возење по песочните дини на Блискиот Исток.
 
Станува збор за модел кој е опремен со GM 6.2 литарски V8 мотор кој може да произведе 525 коњски сили.
 
Интересно е што иако станува збор за off-road автомобил, има погон само на задната осовина. Исто така, овој автомобил ќе биде достапен со 5-степенски автоматски менувач.
 
Вкупната маса на автомобилот ќе изнесува 1300 килограми, а очекуваната цена 480.000 долари.
 
Повеќе информации за автомобилот се очекуваат наскоро.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил