Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Hyundai i30N развива 271 коњска сила
 
Spodeli
20 July 2017, 22:11


Hyundai i30N развива 271 коњска сила Hyundai i30  Hyundai i30N развива 271 коњска сила
Корејскиот спортист од 0 до 100 километри на час, забрзува за 6,1 секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Hyundai конечно го претстави својот автомобил со N ознака. На пазарот пристигна i30N, корејски одговор на Volkswagen Golf GTI.
 
Овој автомобил ќе биде понуден во две верзии, а двете ќе бидат придвижувани од 2.0 литарски турбобензински мотор, додека за пренос на силата ќе биде задолжен 6-степенски мануелен менувач.
 
Основниот модел развива 250 коњски сили, а од 0 до 100 километри на час, забрзува за 6,4 секунди, "Performance Package" испалува 271 коњска сила, а спринтот од 0 до 100 километри на час, го забрзува за 6,1 секунда.
 
Од Hyundai велат дека i30N не е произведен да биде најбрз компакт на пазарот, туку да биде секојдневен спортски автомобил.
 
Освен по агресивните браници и задниот спојлер, i30N од стандардниот модел се разликува и по тоа што е спуштен за четири милиметри.

Hyundai i30
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил