Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт
 
Spodeli
20 July 2017, 22:10


Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт Mercedes-Benz S-Class  Coupe и кабрио верзиите на S-класа, пристигнуваат во Франкфурт
Луксузните автомобили ќе бидат претставени на саемот за автомобили во Франфурт....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Што не очекува?
 
Токму поради фактот дека веќе е завршен изгледот за освежената верзија на S-класата, не треба да се заборави дека во понудата се наоѓаат и кабрио и купе верзии, кои по правило, се појавуваат нешто подоцна.
 
Таков случај ќе имаме и оваа година, односно премиерата за овие два модели се очекува на саемот за автомобили во Франфурт.
 
Складно со промените во седанската верзија, изгледа не очекува и иста гама мотори, која вклучува и 4.0 литарски bituro V8 мотор. 
 
Според информациите кои кружат на интернет, изоставен ќе биде основниот 3.0 литарски V6 мотор, кој најверојатно ќе биде заменет со V12 опциски мотор.

Mercedes-Benz S-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил