Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Google Maps ве советува кога е најдоброто време да тргнете на пат
 
Spodeli
19 July 2017, 21:03


Google Maps ве советува кога е најдоброто време да тргнете на пат   Google Maps ве советува кога е најдоброто време да тргнете на пат
Новата надоградба е вистинска олеснителна околност за сите возачи кои овој период ги планираат своите одмори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Google Maps се смета за апликација која морате да ја имате на телефонот бидејќи ги наведува корисниците низ улигите и им помага во изгбегнувањето на сообраќајните гужви.
 
Со новата надоградба, Google Maps ве советува и кога е најдоброто време да тргнете на посакуваниот пат.
 
Новата опција моментално е достапна само за корисниците на Android оперативниот систем. Со податоците на кои го покажува очекуваното време за доаѓање и оддалеченоста до саканата локација, се појавува и нова опција која ве советува во колку часот да тргнете.
 
Апликацијата пресметува на основа на податоци поврзани со сообраќајнот. Опцијата не е целосно прецизна бидејќи доколку ве советува да тргнете половина час порано, не кажува колку точно време ќе заштедите.
 
Google се уште не соопштил кога новата опција ќе биде достапна и на iOS уредите.
 
Порано Google Maps внел и опција која помага да го пронајдете својот автомобил на паркинг, што возачите со радост ја дочекаа.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил