Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Bentley Bentayga PHEV пристигнува во 2018 година
 
Spodeli
19 July 2017, 21:01


Bentley Bentayga PHEV пристигнува во 2018 година   Bentley Bentayga PHEV пристигнува во 2018 година
Под лимот ќе се вградува 3.0 литарски V8 мотор и електромотор...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Електричната и хибридна револуција во автомобилската индустрија е во полн ек, а за тоа се свесни и во Bentley.
 
Стандардниот мотор со внатрешно согорување за 10-тина години воопшто нема да биде во понудата, па сите производители сериозно се фокусираат на нивната алтернатива.
 
Дел од таа приказна е и Bentley Bentayga PHEV, односно луксузен SUV со plug-in хибриден погонски склоп. 
 
Овој модел на пазарот се оечкува да пристигне во 2018 година, а ќе биде придвижуван од 3.0 литарски V8 мотор како и електромотор.
 
Од Bentley се уверени дека Bentayga со plug-in хибриден погонски склоп ќе биде еден од најпродаваните модели од нивната понуда.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил