Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > DS испраќа персонал во продажен камп
 
Spodeli
19 July 2017, 21:00


DS испраќа персонал во продажен камп   DS испраќа персонал во продажен камп
Шефот е незадоволен од квалитетот на своите продавачи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

DS Automobiles во 2014 година се одвои од Citroen, но премиум автомобилскиот бренд три години подоцна се мачи со продажните бројки.
 
Во првите четири месеца на 2017 година продажбата во Европа опадна за 36% во споредба со истиот период минатата година. 
 
Поточно, DS  од јануари до април испорачал вкупно 16.691 автомобил на европскиот пазар.
 
Шефот на DS е свесен дека премиум бренд не се создава преку ноќ, но за падот на продажбата челниот човек ги обвинува лошите продавачи.
 
Поголемиот дел на DS автомобилите се продаваат во салоните на Citroen, а тој смета дека продавачите таму не се доволно едуцирани за нивните возила.
 
Тој поради тоа основа посебен камп за едукација на продавачи на DS автомобили, кои ќе мора да го поминат поголемиот дел од персоналот. Исто така, негова желба е да DS до крајот на годината има 400 сопствени салони.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил