Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > McLaren размислува за погон на сите четири тркала
 
Spodeli
19 July 2017, 20:58


McLaren размислува за погон на сите четири тркала   McLaren размислува за погон на сите четири тркала
Хибридна архитектура за уште подобри перформанси...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

За да остане во битката за доминантни резултати за забрзување од 0 до 100 километри на час, McLaren размислува и за воведување на погон на сите четири тркала на сите модели.
 
Главниот директор на компанијата, Мајк Флевит изјави дека моментално преносот на силата е ограничен поради фактот да истата се пренесува само на задните тркала, со што очигледно е дека со посилни мотори и подобар пренос на силата, перформансите значително би се зголемиле.
 
Доколку компанијата пк се одлучи за воведување на системот 4х4, силата на предната осовина ќе ја дава електричен мотор, што ќе креира, нова хибридна архитектура.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил