Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Porsche повторно обвинет за мамење
 
Spodeli
19 July 2017, 20:56


Porsche повторно обвинет за мамење   Porsche повторно обвинет за мамење
Дизел моторите исто така опремени со направа за мамење на еко тестовите....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ниту Porsche не е исклучок од фамозниот Dieselgate скандал, така што сега и официјално е подигнато обвинение против оваа компанија, бидејќи е утврдено дека во моторите се вградувала спорна направа која служела за мамење на еко тестовите.
 
Имено, автомобилот го прати тркалото, па доколку тие не се поместуваат, а моторот работа, се претпоставува дека се работи за спроведување на тестирање, со што се подесуваат параметрите на работа на моторот се со цел резултатите од тестирањето да бидат подобри.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил