Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Renault Zoe RS ќе биде подготвен и пред 2020 година
 
Spodeli
19 July 2017, 20:54


Renault Zoe RS ќе биде подготвен и пред 2020 година Renault Zoe Z.E.  Renault Zoe RS ќе биде подготвен и пред 2020 година
Моделот ќе се темели на Zoe e sport концептот со 460 коњски сили, кој беше претставен во Женева во март...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Гласините да Renault ќе го произведе моделот Zoe RS, кои за прв пат се слушнаа пред некој месец, изгледа се вистинити.
 
Французите веќе конструирале прототип на темелот Zoe e sport концептот кој беше претставен во март на саемот за автомобили во Женева.
 
Концептот развива 460 коњски сили, но сериски, Zoe RS веројатно нема да биде толку моќен.
 
Меѓутоа, сепак треба да се причека да проектот добие зелено светло. И тоа сигурно ќе се случи во идните две години, односно пред 2020 година.
 
Од Renault велат дека развојот на батериите отиде толку далеку, што автомобилите како Zoe RS станаа возможни за изработка.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил