Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Seat Leon ST Cupra 300 на стероиди
 
Spodeli
19 July 2017, 20:53


Seat Leon ST Cupra 300 на стероиди Seat Leon Cupra  Seat Leon ST Cupra 300 на стероиди
Опасното фризирање резултираше со 360 коњски сили, што овозможува спринт од 0 до 100 километри за 4,7 секунди, додека максималната брзина на автомобилот изнесува 265 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку нашата полиција размисли за набавка на ваков автомобил, со механика на Golf R, тоа е за нив вистинскиот избор.
 
Се работи за комапктен караван, кој има доволно функционален простор а е придвижуван од турбобензински мотор со директно вбризгување, максимална сила од 300 коњски сили и вртежен момент од 380 Nm со што автомобилот од 0 до 100 километри забрзува за 4,8 секунди, а максималната брзина изнесува 250 километри на час.
 
Но, тоа сепак не е доволно, се појави и JE Design верзија, која со спортска доработка му дава целосно нов сјај на автомобилот. Подвозјето на автомобилот е намалено за 20 па се до 45 милиметри, а доби и нови пвнематици. 
 
Најважните промени кај автомобилот се под хаубата - автомобилот доби повеќе коњски сили и повисок вртежен момент, а максималната брзина се покачи за 15 километри на час.
 

Seat Leon Cupra
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил