Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила
 
Spodeli
19 July 2017, 20:42


Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила   Volkswagen компанијата во Франција ја лажирал бројката на испорачани возила
Седиштето на концернот во Волфсбург било измамено за 800.00 автомобили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Концернот Volkswagen изгледа не посветувал големо внимание при селекцијата на кандидати.
 
Аферата "dieselgate" во која се манипулирало со емисијата на штетни гасови се уште е во тек, а веќе избувна и нов скандал.
 
Компанијата на Volkswagen во рамките на Франција испратила во седиштето во Волфсбург погрешни и неточни податоци за бројот на продадени автомобили.
 
Поточно, Французите од 2010 година, лажирале дека испорачале 800.000 возила повеќе отколку што навистина продале.
 
На тој начин сакаме големите шефови да дознаат дека работат одлична работа и дека заслужуваат подобра маржа и поголем профит.
За жал, тие не ги сокриле добро трагите од големата измама.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил