Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > VW Arteon заслужи 5 ѕвездички на Euro NCAP тестот
 
Spodeli
19 July 2017, 20:40


VW Arteon заслужи 5 ѕвездички на Euro NCAP тестот   VW Arteon заслужи 5 ѕвездички на Euro NCAP тестот
Очекувано, новото луксузно купе од Волсбург доаѓа со високо ниво на безбедност...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen оствари одлични резултати и во новата серија на Euro NCAP краш тестови благодарение на најдобрите оценки за новиот Arteon.
 
Независната европска организација за заштита на потрошувачите му додели на новото купе на марката Volkswagen најголема оценка од пет ѕвездички.
 
Оваа оценка не претставува само признание за заштита на возрасни патници и деца, туку и за сериските системи за заштита на пешаците.
 
Благодарение на сериската функција за сопирање при опасност за удар на пешаци, овој систем ја доби најголемата оценка некогаш доделена во високата средна класа.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил