Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новата Škoda Octavia доаѓа во 2021 година
 
Spodeli
19 July 2017, 20:32


Новата Škoda Octavia доаѓа во 2021 година Škoda Octavia  Новата Škoda Octavia доаѓа во 2021 година
Четвртата генерација ќе пристигне со поголеми димензии...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Octavia се покажа како полн погодок за Škoda, односно за компанијата, Volkswagen.
 
Неодамна од производните траки пристигне автомобилот чиј реден број беше 6.000.000 (шест милиони), а интересот на пазарот за овој модел не стивнува. 
 
 
Четвртата по ред генерација се очекува со посебно внимание, а судејќи според информациите, официјално ќе биде претставена во 2020 година, а на пазарот се очекува една година подоцна.
 
Новата Octavia би требало да нарасне по сите основи, така што треба да пристигне со поголеми димензии.
 
Овој автомобил се очекува да биде подолга од 4,7 метри, а исто така ќе има и багажен простор од 630 литри.
 
 
Во четвртата генерација на моделот ќе се вградат нови напредни самоуправувачки технологии кои ќе дебитираат на новиот Golf, во 2019 година.
 

Škoda Octavia
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил