Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie
 
Spodeli
19 July 2017, 20:28


Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie   Објавени нови детали за Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie доаѓа во 2019 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот миленик на компанијата ќе располага со 1000 коњски сили, а ќе има маса од само 1030 килограми.
 
 
Новиот модел на Aston Martin ќе изгледа како да пристигнал од иднината, а за разлика од останатите производители, кои покажуваат футуристички концепти кои веројатно никогаш нема да се развијат, овде ситуацијата е нешто поинаква.
 
Моделот Valkyrie настана во соработка со Red Bull Advanced Technologies, а на сообраќајниците би требало да се најде за отприлика две години.
 
Според информациите кои пристигнаа од врвот на компанијата, дизајнот на екстериерот моментално е на 95% довршеност, така што приложената фотографија покажува како моделот навистина ќе изгледа, можеби со некои ситни промени.
 
 
Интересно е што ознаката на автомобилот е направена од аломиниум со посебна хемиска постапка, а истиот е дебел 70 микрони, односно е потенок од човечкото влакно.
 
Масата е намалена речиси насекаде, така што овој модел ќе тежи 1030 килограми, а ќе има неверојатна моќност од 1000 коњски сили.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил