Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје
 
Spodeli
19 July 2017, 20:24


Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје   Работниците на BMW од повреди ќе ги штити овошје
Овошјето Pomelo се наоѓа во зазштитните шлемови, елеци и ракавици...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овошјето не е здраво и добро само како храна, тоа има многу поширока употреба.
 
Да речеме, работниците на BMW ќе ги штити од повреди на работа, односно, ќе биде дел од нивната заштитна опрема.
 
BMW е во соработка со уште шест компании, вклучувајќи и неколку германски универзитети, а успеаа да развијат BISS технологија (Bio-Inspired Safety Systems).
 
Како материјал во кацигите, заштитните елеци и ракавиците е користен Pomelo, цитрусно овошје.
 
Имено, Pomelo овошјето после падот од големи висини не се распукнува, ниту пак се оштетува, па е совршен материјал за заштитна опрема.
 
Новиот заштитен шлем е за 20% полесен, а доби и на цврстина. Браво, BMW.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил