Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > McLaren продаде рекорден број возила
 
Spodeli
02 July 2017, 21:05


McLaren продаде рекорден број возила   McLaren продаде рекорден број возила
Раст на продажбата од речиси 100%...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

McLaren објави дека претходната година продал дури 3,286 возила, што претставува огромно зголемување, бидејќи продал дури 1654 возила повеќе отколку во 2015 година.
 
Паралелно со растот на продажбата, растеше и профитот, кој се зголеми за неверојатни 70%.
 
Најмногу возила се продадени во САД, каде што се испорачани 1139 примероци од оваа марка, што претставува раст од неверојатни 106%.
 
Во Европа компанијата продала 996 возила, додека помалку неочекувано потфрли Кина, каде што се продадени само 228 примероци.
 
McLaren со тоа ја продолжи одличната низа, која веќе четврта година по ред завршува во плус.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил