Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood
 
Spodeli
02 July 2017, 21:05


Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood Maserati GranTurismo  Maserati GranTurismo кабриолет премиерно на Goodwood
Луксузен кабриолет со 460 коњски сили, цената се уште непозната...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

На саемот за автомобили Goodwood, каде што се претставуваат ретки примероци на врвни луксузни автомобили со богати перформанси, својот адут го претстави и Maserati.
 
Светлата на бината беа насочени кон кабрио верзијата на моделот GranTurismo, кој стилски се потпира на купе верзијата, која во почетокот на оваа година беше претставена во Њујорк.
 
Овој модел ќе биде достапен во две верзии, кои ќе се разликуваат воглавно по дизајнерските детали. 
 
Model Sport и MC верзиите ќе делат ист мотор, 4,7 литарски V8 мотор со 6-степенски автоматски менувач, а двата модели на располаѓање ќе имаат 460 коњски сили (363 kW) со 520 Nm вртежен момент.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил