Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1       WRC        MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > Formula 1 > И Кинезите влегуваат во Formula 1
 
Spodeli
02 July 2017, 16:27


И Кинезите влегуваат во Formula 1   И Кинезите влегуваат во Formula 1
China F1 Racing Team Limited пристигнува во 2019 или 2020 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Всушност, беше смао прашање на време кога и Кинезите ќе се вклучат во Formula 1.
 
Кина е најголемиот пазар за автомобили на светот и нема сомнеж да момчињата од таа држава ќе предизвикаат хистерија кај домашните навивачи и следачи на Formula 1.
 
Се уште не е официјално потврдено, но Британците пишуваат да FIA веќе дала своја согласност за новиот тим да се најде на стартот на VN Австралиај во 2019 или 2020 година.
 
Киенските натпреварувачи ќе учествуваат под името China F1 Racing Team Limited, а доколку ги поддржат и властите, тогаш нема сомнеж дека буџетот ќе биде доволно добар  за борба и со најдобрите.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Formula 1 
 
 
 


Одберете нов автомобил