Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Model X на Tesla успешен на шведскиот тест
 
Spodeli
02 July 2017, 16:23


Model X на Tesla успешен на шведскиот тест   Model X на Tesla успешен на шведскиот тест
Американскиот СУВ модел одлично помина на шведскиот тест...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Во Tesla веројатно со нетрпение ги очекуваа резултатите од популарното тестирање на Model X кој подлегна на познатиот тест за избегнување лос.
 
Овој тест се одвива при брзини од 70, 72 и 74 километри на час, кој се состои од две фази - нагло скршнување на левата страна на сообраќајницата, се со цел да се избегне препрека и потоа нагло враќање на десната страна, се со цел да не се судри со автомобил кој доаѓа од спротивен правец.
 
Овој тест Model X го помина одлично, а да се потсетиме, најпознатите жртви на овој тест се Mercedes-Benz A-Класа, како и Toyota Hilux.
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил