Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > Renault Nissan во план го ставија сервисот за споделување автомобили
 
Spodeli
02 July 2017, 16:22


Renault Nissan во план го ставија сервисот за споделување автомобили   Renault Nissan во план го ставија сервисот за споделување автомобили
Пилот проектот ќе започне следната година, а ќе ја вклучи флотата на електрични возила...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Renault Nissan се придружи кон се поголемиот број производители на автомобили кои се подготвуваат за иднината во која продажбата на автомобили воглавно ќе се ориентира кон големите партнери, кои ќе нудат услуга за споделување на автомобили.
 
Компанијата соработува со компанијата Transdev, која всушност овозможува услуга за јавен градски превоз на патници, како и компанијата DeNA, која е всушност јапонски производител на компјутерски софтвер.
 
Се очекува дека ова ќе биде првиот пилот проект, кој ќе биде започнат уште следната година.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил