Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот
 
Spodeli
01 July 2017, 16:13


Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот   Kia Stinger GTR сепак нема да пристигне на пазарот
Засега, GT со 365 коњски сили, останува најсилниот модел на компанијата...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Kia Stinger, најспортскиот модел на корејскиот производител, претставен на почетокот на оваа година на саемот во Детроит, не пристигне во продажба.
 
Моментално се прават завршните тестирања, но прашање на време е уште колку остана и кога Stinger ќе биде подготвен за пазарот.
 
Од Kia потвррдија дека на купувачите нема да им понудат модел со високи перформанси, барем додека не видат како стандардниот модел ќе се продава.
 
Дотогаш, најсилната верзија ќе биде Kia Stinger GT, која е придвижувана од 3.3 литарски V6 мотор со 365 коњски сили и 510 Nm вртежен момент.
 
Овој автомобил од 0 до 100 километри забрзува за само 4.9 секунди, доека максимална брзина му изнесува 270 километри на час.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил