Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota
 
Spodeli
01 July 2017, 15:46


Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota   Гошн: Nissan ќе ги престигне Volkswagen и Toyota
Јапонско-францускиот конзорциум оствари одлични продажни резултати...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Шефот на Nissan Карлос Гошн најави дека оваа година Nissan ќе ги престигне и Volkswagen и Toyota по бројто на продадени примероци, и тоа ќе ги смести на првото место.
 
Овој јапонско-француски конзорциум, моментално има солидни резултати, бидејќи во првите четири месеци, продаде околу 3,02 милиони возила, меѓутоа, Volkswagen е и понатаму број еден со 3,32 милиони возила, а Toyota е втора со 3,06 милиони продадени возила.
 
Аналитичарите (ЈАТО Dynamics) се внимателни кога е во прашање оваа изјава.
 
Според предвидувањата на понатамошниот раст на продажбата на овој конзорциум, помалку се скептични кога е во прашање фактот да Nissan може да ги престигне гигантите, и самиот себе си да се смести на врвот во автомобилската индустрија.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил