Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство
 
Spodeli
01 July 2017, 15:41


Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство   Volkswagen најави дека новиот микробус влегува во сериско производство
Шефот на компанијата силно се потпира на идејата за новиот модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Од 2001 година па до денес, на секои неколку години Volkswagen прикажува нов концепт на легендарниот микробус.
 
Најтрактивен од нив е секако нарецентниот, ID Buzz, кој својата премиера ја доживеа оваа година на саемот за автомобили во Детроит.
 
За жал, овие модели останаа на нивото на концепт, но ситуацијата наводно би можела да се промени, бидејќи новиот шеф на компанијата, Херберт Дајс, заинтересеиран е за сериско производство на ваков модел.
 
Доколку дојде до производството, како што е најавено, моделот ќе биде заснован на MEB платформа, а дизајнерските детали ќе ги позајми од ID Buzz концептот, но и од легендарните модели T1 и Т2.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил