Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron
 
Spodeli
01 July 2017, 15:33


Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron   Hennessey Venom ќе биде побрз од Buggati Chiron
Venom ќе може да забрза 482 километри на час, но Chiron не може побрзо од 450 километри на час...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Bugatti Veyron Sport моментално е брзински рекордер што се однесува до уличните автомобили со 431 километар на час.
 
Таа брзина дури не може да ја достигне ниту неговиот наследник Bugatti Chiron чија брзина е лимитирана на 420 километри на час, но сигурно автомобилот може да развие и поголема.
 
Hennessey Venom би требало да фрли сенка врз Bugatti, бидејќи Venom успева да забрза до 482 километри на час. Тест возачот на Bugatti, Енди Валас изјави дека Chiron максимално може да забрза до 450 километри на час.
 
-На пазарот се уште не постојат гуми, кои можат да поднесат брзини од 480 километри на час, но Michelin би можел да развие гуми за брзини од 450 километри на час, а тоа Chiron би можело да го достигне - изјави Валас.
 
Стандардниот Bugatti Chiron под хаубата има 8.0 литарски W16 мотор со 1500 коњски сили и 1600 Nm вртежен момент.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил