Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Roadster модел на Tesla ќе биде вистински ѕвер
 
Spodeli
28 June 2017, 19:25


Новиот Roadster модел на Tesla ќе биде вистински ѕвер   Новиот Roadster модел на Tesla ќе биде вистински ѕвер
Новиот Roadster модел на Tesla од 0 до 100 километри ќе забрзува за помалку од две секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Токму ова го потврдува фактот дека ова ќе биде најбрзиот модел, бидејќи моделот S од 0 до 100 километри забрзува за 2,5 секунди.
 
Елон Маск потврди дека Roadster моделот е дефинитивно во план на компаниајта, но исто така потврди дека овој модел моментално не е ставен во фокусот, и дека на пазарот ќе му биде понуден дури за неколку години.
 
Според достапните гласини, од Roadster се очекува да до 100 километри на час забрзува за помалку од 2 секунди, секако, под услов да автомобилот е купен во најсилната конфигурација и да е отклучен модот за работа кој посебно се доплаќа, а кој обезбедува максимални перформанси.
 
Со ова, тој модел би станал најбрзиот модел на компаниајта, бидејќи би ја престигнал најмоќната верзија на Model S, кој од 0 до 100 километри на час, забрзува за 2,5 секунди.
 
Познато е дека овој Roadster модел, ќе биде темелен на архитектурата на моделот 3.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил