Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90
 
Spodeli
28 June 2017, 19:18


Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90 Volvo XC90  Volvo има проблеми со безбедносните појаси на моделот XC90
Веќе трет пат, шведскиот производител на автомобили мораше да ја повика серијата на својот најголем SUV модел...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ниту Швеѓаните не се безгрешни. На тестовите, нивните автомобили се помеѓу најбезбедните во светот, но понекогаш сепак може да се пронајде и поткраде некаков пропуст или грешка.
 
Volvo XC90 така е повикан трети пат во помалку од година дена. Проблемот се јави кај безбедносниот појас, кој потенцијално би можел да биде опасен по животот на патниците во автомобилот.
 
При судир, еден дел од безбедносниот појас може да се одвои и да стане смртоносен проектил. 
 
Сигурно тоа не го очекувавте од Volvo, но Швеѓаните велат дека ги известиле сопствениците на погодените модели и дека сите недостатоци наскоро ќе бидат отстранети.

Volvo XC90
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил