Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne
 
Spodeli
28 June 2017, 19:04


Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne Porsche Cayenne  Porsche со проблеми кај Panamera и Cayenne
Porsche ги отповикува овие модели, поради проблеми со брегастото вратило...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Германскиот производител на луксузни атомобили објави дека глобално ќе повлече околу 18.000 возила и тоа од моделите Panamera и Cayenne.
 
Според наводите на компанијата, проблемот е воочен кај контролерот на брегастото вратило, а нивната неисправност може да предизвика тешко оштетување на моторот, со што се зголемува ризикот од судир.
 
Повлекувањето се однесува на моделите Panamera S, Panamera 4S и Panamera Turbo, Panamera и Panamera 4, како и Cayenne S и Cayenne Turbo.
 
Трошоците за поправка секако ќе бидат во целост бесплатни, односно покриени од страна на компанијата, а Porsche изјави дека се известени сите сопственици на оштетените возила.

Porsche Cayenne
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил