Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Honda Civic Type R ќе доби погон на сите четири тркала
 
Spodeli
28 June 2017, 02:22


Honda Civic Type R ќе доби погон на сите четири тркала Honda Civic Type R  Honda Civic Type R ќе доби погон на сите четири тркала
Од Honda не очекува интересен спортски новитет...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Моќноста на автомобилот ќе изнесува 306 коњски сили, а истиот ќе биде главен конкурент на Golf GTI и Focus RS.
 
Новиот Civic Type R тукушто излезе на пазарот, а Honda веќе размислува за редизајнирање и нови опции за овој автомобил кој со преден погон, се докажа како првак на Nurburgring.
 
Новиот модел би требало да има повеќе од 306 коњски сили, а за целосно да може да му парира на Golf GTI и Ford Focus RS, од компанијата размислуваат и за воведување на погон на сите четири тркала.
 
Иако се уште не е ништо официјално потврдено, споменатиот модел наскоро би можело да се најде на пазарот, а се очекува да од постоечкиот модел се разликува во името, така што ќе му биде додадена ознаката "S".

Honda Civic Type R
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил