Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid
 
Spodeli
22 June 2017, 20:08


Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid Mercedes-Benz A-Class 2012  Четвртата генерација на Mercedes A-класа ќе биде plug-in hibrid
Новиот германски премиум компактен автомобил, својата премиера ќе ја има во 2018 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Полека дознаваме се повеќе информации поврзани со новата A-класа на Mercedes, односно, четвртата генерација од германскиот премиум компактен автомобил.
 
Освен бензинските и дизелските мотори, во понудата ќе биде и верзија со plug-in хибриден погонски склоп. Во текот на возењето само на струја, автономијата на возилото ќе изнесува 48 километри.
 
Секако е важно да се напомене да новата А-класа пристигнува и со полуавтономна технологијата. Токму со онаа, која се наоѓа и во класата S.
 
Во превод, четвртата генерација на премиум моделот, ќе може сама да се движи, да забрзува или сопира при одредена брзина.
 
Оние кои сакаат поголем адреналин, најмногу ќе ги расположи веста да новиот AMG A45 модел, ќе развива приближно 400 коњски сили.

Mercedes-Benz A-Class 2012
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил