Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година
 
Spodeli
22 June 2017, 20:02


Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година   Toyota со летечки автомобил ќе го носи олимпискиот факел во 2020 година
За три години, не очекува вистински спектакл над Токио...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Доколку можеме да им веруваме на гласините, Тојота својата премиера на својот концепт летечки автомобил, ќе ја одржи при отворањето на Олимписките игри во 2020 година во Ткио, а летечкиот автомобил притоа ќе има важна функција.
 
Имено, со негова помош ќе биде запелен и Олимпискиот пламен. Тојота својот концепт на летечки автомобил го прикажа пред неколку дена, кога на кратко ја демонстрираше технологиајта која беше во состојба да лебди над тлото.
 
Тојота е само еден во низата производители кои се одлучија за развој на овој вид автомобил, а далеку во таа смисла отиде и екипата од МИТ која го основаше брендот Terrafugia, а напредуваа и Словенците кои подготвуваат нарачки за моделот Aeromobil.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил