Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Škoda го гаси моделот Citigo
 
Spodeli
22 June 2017, 20:01


Škoda го гаси моделот Citigo Škoda Citigo  Škoda го гаси моделот Citigo
Но, пристигнуваат многу попозитивни вести...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Чешкиот автомобилски производител ќе се посвети на ширење на SUV семејството.
 
Повеќе нема место во гамата на најмалиот модел на Škoda, градскиот шармер Citigo.
 
Чесите имаат други планови, големи пари пристигнуваат во SUV сегментот, и планираат да се посветат на проширување на кросовер семејството.
 
Моделот Kodiaq е веќе на улиците, Karoq пак, е официјално претставен, а наскоро Škoda ќе понуди и нов модел. Токму поради оваа причина, отпадна градскиот шармер Citigo.
 
Продажните бројки на овој модел беа навистина слаби, па за идната генерација на моделот нема премногу економска логика.
 
Отпадна и pickup моделот, кој требало да се темели на VW Amarok. Ниту за него Чесите немаат ниту време, ниту пари.

Škoda Citigo
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил