Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи
 
Spodeli
22 June 2017, 19:58


Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи Porsche Cayenne  Porsche Cayenne не ги задоволи еколошките прописи
Германскиот SUV модел, падна на тестот со 3.0 литарскиот TDI мотор...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поради аферата на Volkswagen поврзана со манипулирањето на еколошките тестови, сите Porsche Cayenne модели произведени помеѓу 2013 и 2016 година, со 3.0 литарски TDI мотори, се повлечени.
 
За жал, изгледа дека Porsche со 3.0 литарскиот TDI агрегат, се уште не го ршеи својот проблем. Новинарите од германскиот неделник "Der Spiegel" со помош на институтот TUV Nord, спроведоа нови тестирања, а резултатите не се нималку добри.
 
Cayenne со 3,0 TDI мотор падна на тестот, односно, на степенот на штетни гасови, кој беше поголем отколку што е дозволен за тој тип на возило.
 
Од Porsche велат дека на тестот можат да влијаат бројни работи и дека нема никакви проблеми бидејќи нивниот SUV ги задоволил сите официјални испитувања.

Porsche Cayenne
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил