Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија
 
Spodeli
16 June 2017, 10:32


Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија   Peugeot Македонија повторно во хуманитарна мисија
Трета година по ред, Еуроимпекс беше пријател на Ротаракт Клубот Скопје за oрганизација на хуманитарен тениски турнир „Ротаракт Опен“. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Тениските натпревари се одиграа помеѓу аматери кои освен што имаат желба да играат тенис, истовремено помагаат и имаат хуманитарна улога.
 
Одлучено е оваа година средствата да бидат наменети за купување на апарати за домаќинство за Дневниот центар за деца од улица, Шуто Оризари.
 
Котизацијата за учество во натпреварот имаше статус на донација од секој учесник и изнесуваше 1200 мкд за членови на Ротари клубот и 600 мкд за членови на Ротаракт клубот.
 
Саботното сончево претпладне беше одлична прилика многуте гости одблизу да ги видат и моделите 208 и 2008.
 
Покрај хуманитарниот карактер на настанот, натпреварувачите дополнително ќе бидат мотивирани со награда за освоено прво место: викенд возење со Peugeot возило.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил