Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА      НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Македонија > Промовиран новиот Yaris
 
Spodeli
16 June 2017, 10:08


Промовиран новиот Yaris Toyota Yaris Промовиран новиот Yaris
Импортерот за Toyota за Македонија, и официјално го престави новиот Yaris. Моделот кој е помеѓу најпопуларните во класата доаѓа со целосно нов дизајн и нови мотори. ...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Она што на прв поглед се забележува е дека Yaris во целост го следни новиот дизајн идентитет на поголемите модели Corolla и Avensis.
 
Кампањската цена за основниот модел е 9.990 Евра за основиот 1.0 мотор со 69КС во каросериска изведба со три врати. На располагање е и 1.5 бензиски мотор со 111 КС, како и 1.5 хубридна изведна со 100 КС. Како и кај секој понов мал модел, дизел мотор нема воопшто на понуда. 
 
Погледнете ги фотографиите од првите модели кои се на располагање, а наскоро на koli.com.mk и повеќе информации за новиот Yaris. 
 
 
 
 
 
 

Toyota Yaris
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Македонија 
 
 
 


Одберете нов автомобил