Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија
 
Spodeli
08 June 2017, 03:41


Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија   Пристигнува нов суперавтомобил, овој пат од Шпанија
Boreas ќе биде хибриден ѕвер со повеќе од 1000 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Грчкиот бог на северниот ветер наскоро ќе ја позиционира Шпанија на мапата на држави кои произведуваат хиперавтомобили.
 
Boreas својата премиера ќе ја има на 14 јуни, а станува збор за хибриден суперавтомобил со моќност од 1000 коњски сили.
 
Точниот број на коњски сили кој се крие под хаубата всушност не е познат, но не се сомневаме ека конечните перформанси ќе бидат импресивни.
 
Произведени ќе бидат само 12 примероци од хиперавтомобилите, бидејќи Boreas имал 12 синови и ќерки. Секој модел ќе биде единствен и купувачот ќе може да го персонализира.
 
Гласините велат дека веќе сите 12 примероци се продадени но се уште не пристигнаа никакви официјални информации.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил