Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Први најавни фотографии за Kia Stonic
 
Spodeli
08 June 2017, 03:41


Први најавни фотографии за Kia Stonic   Први најавни фотографии за Kia Stonic
Објавени првите најавни фотографии за Kia Stonic, Crossover модел од B сегментот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Првите најави фотографии од новиот модел кои KIA ги објави, ги потврдија гласините по која компанијата планира да го користи името Stonic за новиот кросовер од B сегментот. 
 
 
Stonic е комбинација од англиските зборови Speedy и Tonic, со што компанијата всушност сака да пренесе порака дека моделот ќе биде агилен и дека ќе донесе свежина во сегментот во кој го чека тешка конкуренција во вид на втората генерација на Nissan Juke, Renault Captur и сестринскиот модел Hyundai Kona.
 
 
Останатите детали поврзани со автомобилот се уште не се познати, така што за премиера ќе мораме да го почекаме саемот за автомобили во Франкфурт, за разлика од Hyundai Kona, чие претставување се очекува следната недела.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил