Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Папата доби електричен Opel автомобил
 
Spodeli
08 June 2017, 03:38


Папата доби електричен Opel автомобил Opel Ampera  Папата доби електричен Opel  автомобил
И папата се грижи за еко-френдли свет...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ampera-e има автономија од речиси 500 километри.
 
Ватикан е уште еден чекор поблиску кон исполнувањето на целта да стане првата "CO2 free" држава на светот.
 
Добро, кога сте најмала земја на светот, тогаш тоа ви е полесно од другите, поготово и што Ватикан струјата која ја троши ја произведува надвор од своите граници.
 
А тука е и папата Фрањо, кој обожава еко-фриендли возила. Како подарок од Opel доби Ampera-e.
 
Не се работи за моделот темелен на Chevrolet Volt. Opel Amera-e е европска верзија на електричниот комапкт Chevy Bolt, која има автономија од речиси 500 километри.
 
Нема сомнеж дека папата Фрањо ужива во текот на возењето знаејќи дека не и наштетува на природата.

Opel Ampera
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил