Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка на NCAP тестовите
 
Spodeli
08 June 2017, 03:35


Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка на NCAP тестовите MINI Countryman  Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка на NCAP тестовите
Мал, но совршено силен да ги издржи сите препреки...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новиот модел MINI Countryman постигна врвна оценка од 5 ѕвездички на Euro NCAP тестовите.
 
Максимална заштита во најголемиот модел на британската премиум марка - институтот за испитување на безбедноста му додели најдобри оценки на компактниот модел.
 
Како најголем модел во историјата на марката, новиот модел MINI Countryman нуди аткративна пространост и персонализирано возење во комбинација со максимална флексибилност. 
 
Сега исто така и во погледот на безбедноста, после добивањето на највисоката оценка од 5 ѕвездички во Euro NCAP тестовите. Строгата постапка на испитувањето утврди да пространиот MINI модел, исто така е дизајниран за повеќе од предвидена патека, овој модел овозможува заштита на сите седишта во секоја ситуација.
 
Тестовите кои ги спроведува независниот институт за испитување на безбедноста Euro NCAP, претставува мерило за безбедноста при несреќа. 
 
Сензорите ги анализираат однесувањата на автомобилот во судир во различни сценарија се со цел да се процени стабилноста на патничката станица, безбедносните системи и какви сили делуваат врз патниците.
 
Најдобрите оценки на подрачјето на безбедноста се традиција за марката MINI. Претходникот на моделот MINI Countryman веќе постигна највисока оценка од 5 ѕвездички во програмата Euro NCAP. 
 
Од тоа време, постапките за тестирање на несреќи во програмата Euro NCAP се проширени и со дополнети критериуми.

MINI Countryman
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил