Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Тјунинг > Нешто сосема поианкво: Jaguar F-Pace by AC Schnitzer
 
Spodeli
08 June 2017, 03:34


Нешто сосема поианкво: Jaguar F-Pace by AC Schnitzer Jaguar F-Pace - 2018  Нешто сосема поианкво: Jaguar F-Pace by AC Schnitzer
Германска преработка на британска ѕверка...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Германската тјунерска компанија, AC Schnitzer, позната пред се по BMW и MINI креации, овој пат се одлучи за нешто сосема поинакво.
 
 
Тјунерската куќа AC Schnitzer од Германија, специјализирана за BMW модели, своевремено имала искуства со преработка на Land Rover возила, па затоа не не чуди нивната интерпретација на Jaguar, имајќи во предвид дека тој е дел од фамилијата на погоре споменатиот британски бренд.
 
 
Jaguar F-Pace, после третманите, доби агресивен изглед благодарение на новиот преден сплитер и задниот спојлер.
 
 
Суспензијата е исто така преработена, така што F-Pace сега е за 20 милиметри поблиску до тлото. Кон екстериерот дополнително допринесуваат и новите фелни, кои се облечени во пневматици со димензии 265/40 R22.
 
 
Најголмемата инвоација на вистинскиот Jaguar SUV AC Schnitzer е звучниот модул кој го резонира звукот на моторот во шест различни тонови со помош на единствено креиран издувен систем.
 
 
Ентериерот на автомобилот е непроменет, но може да се персонализира по барање на купувачот. Првите примероци на AC Schnitzer Jaguar F-Pace моделот ќе бидат достапни од септември 2017 година.
 

Jaguar F-Pace - 2018
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Тјунинг 
 
 
 


Одберете нов автомобил