Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Најавна фотографија за Tesla Model Y
 
Spodeli
08 June 2017, 03:31


Најавна фотографија за Tesla Model Y   Најавна фотографија за Tesla Model Y
Акционерите и купувачите се уште во неизвесност...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Компактниот SUV ќе ја надмине популарноста на Model 3.
 
На состанокот на акционерите, Елон Маск ја претстави и првата најавна скица од новиот модел, нареен Model Y, кој би требало да спаѓа во категоријата на компактни SUV модели.
 
Елон најави дека новиот модел ќе биде произведен на начин на кој ниту еден друг автомобил не беше произведен, што значи дека помеѓу останатите, ќе има и нова платформа.
 
Исто така за овој автомобил се предвидув и дека развојот на овој модел, ќе трае двојно пократко за разлика од развојот на Model 3.
 
Исто така, на овој модел му се предвидува и посветла иднина, по која споре продажните резултати, би требало да го надмине споменатиот Model 3.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил